Z jakim zapasem kupować ubrania dla dzieci?

Ubrania Reima® są oznaczone według wzrostu dziecka (rozmiar 104 = 104 cm) i uwzględniają zapas, by pozwolić dziecku rosnąć w ciągu jednego sezonu. Oznacza to na przykład, że ubranie kupione jesienią powinno swobodnie pasować całą zimę. Kombinezon jest odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru, jeśli na plecach zostaje trochę luzu, gdy dziecko kuca. Rękawy są odpowiedniej długości, jeśli nadgarstki pozostają zakryte, gdy dziecko podniesie ręce.

Kluczowym kryterium przy wyborze rozmiaru z odpowiednim zapasem jest budowa dziecka. Jeśli ubranie jest o jeden rozmiar większe w stosunku do obecnego wzrostu dziecka, należy koniecznie zwrócić uwagę na możliwość regulacji ubrania. Aby uniknąć przecierania nogawek, należy tak dostosować ich długość, aby sięgały do kostek. Trzeba przy tym również pamiętać o odpowiedniej regulacji w pasie.

Zbyt duże ubrania ograniczają ruchy i są dla dzieci niewygodne. Podwinięte nogawki spodni mogą zawinąć się pod podeszwę i ulec przetarciu. Dlatego rozsądniej jest wybierać ubrania z niezbyt dużym zapasem. Produkty Reima mogą być zazwyczaj używane przez kilkoro dzieci.

Czy nadal potrzebujesz pomoc+ Kontakt Kontakt