Nasza Reima

Reima to radość z ruchu. To chwile, które są dla nas ważne. To niezapomniane przygody w plenerze, w domu i w każdej wolnej chwili.

Reima to aktywne dzieciństwo, które ma duże znaczenie. To uwolnienie radości z ruchu, która trwa całe życie. To produkty na każdy dzień, każdą pogodę, na każde doświadczenie, gdziekolwiek czeka przygoda.

Reima inspiruje dzieci do dorastania z tą radością, która w końcu zmieni zarówno ich, jak i nasze życie.

To droga, którą podążamy od 1944 roku, poświęcona wszystkim dzieciom na świecie, inspirowana przez nie i przez czystą radość z ruchu.

To właśnie znaczy Reima – tylko to i nic więcej.

Reima to jedna z największych na świecie marek w branży funkcjonalnej odzieży dziecięcej. Nasza misja polega na zachęcaniu dzieci do okrywania radości z ruchu, a idea naszej działalności polega na oferowaniu wysokojakościowej całorocznej odzieży „od stóp do głów” dla aktywnych dzieci w wieku do lat 12.

Odzież firmy Reima jest funkcjonalna, bezpieczna, trwała i innowacyjna. Koncentrujemy się na potrzebach aktywnych dzieci, dlatego możemy oferować rodzicom właściwe rozwiązania we właściwym czasie, zawsze kładąc nacisk na zarządzanie cyklem życia produktu.


Reima na rynku globalnym

W 2017 roku sprzedaż netto firmy Reima osiągnęła poziom ok. 112 mln euro. Od 2012 roku nasz roczny wzrost wolumenu jest dwucyfrowy. Obecnie 80% sprzedaży netto generują rynki zagraniczne z ponad 70 krajów na trzech kontynentach. Naszym największym rynkiem jest Rosja, a następnymi w kolejności Finlandia, Norwegia i Szwecja. Firma weszła na rynek północnoamerykański w 2016 roku w Kanadzie, a później jesienią 2017 roku w USA. W Azji naszym strategicznym rynkiem rozwoju są Chiny. Reima zatrudnia około 300 pracowników, w tym około 120 w Finlandii. Mamy własne oddziały sprzedażowe w siedmiu krajach, a także oddział ds. zaopatrzenia i jakości w Szanghaju w Chinach, który zatrudnia 35 pracowników.

Głównym kanałem sprzedaży firmy Reima jest sprzedaż hurtowa. Równolegle stale rozwijamy nasze stacjonarne i internetowe kanały sprzedaży bezpośredniej dla klienta, które obecnie generują ok. 25% sprzedaży netto firmy. W Finlandii, Szwecji, Rosji i Chinach prowadzimy łącznie — sami lub za pośrednictwem naszych partnerów — ponad 40 sklepów sprzedających wyłącznie produkty marki Reima. Ponadto na naszych głównych rynkach jest około 40 sklepów typu „shop-in-shop”.

Zgodnie ze swoją wizją Reima pragnie być najpopularniejszą i najbardziej dochodową marką dla dzieci na świecie w kategorii odzieży funkcjonalnej premium.


Technologie cyfrowe w Reima

Cyfryzacja stanowi podstawę strategii firmy Reima. Według szacunków sprzedaż netto firmy generowana w ramach własnych kanałów elektronicznych będzie stanowić około 13% całkowitej sprzedaży firmy w 2017 roku. Jednak cyfryzacja firmy dotyczy nie tylko sprzedaży, ale także całego łańcucha wartości i umożliwia nam budowanie nowych modeli biznesowych, aby jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów.

W 2016 roku we współpracy z firmą Suunto wprowadziliśmy na rynek nasz pierwszy produkt elektroniczny — czujnik aktywności ReimaGO. Zachęca on dzieci do większej aktywności, w ten sposób realizując naszą misję. W ramach naszej cyfrowej strategii w grudniu 2016 roku przejęliśmy start-up Finnish Baby Box. Kolejnym krokiem będzie dodanie nowych usług w celu dalszego ułatwienia zakupów i codziennego życia naszych klientów.

Czy nadal potrzebujesz pomoc+ Kontakt Kontakt